Łęczna, Casper, oddziały integracyjne, przedszkole integracyjne łęczna

Do Prywatnego Przedszkola CASPER w Łęcznej uczęszczają wspaniałe Dzieciaczki. Wśród nich znajdują się też takie, które potrzebują kształcenia specjalnego i wczesnego wspomagania rozwoju. Nasz Casperek przyjmuje Dzieci z różnymi niepełnosprawnościami (spektrum autyzmu i zespół Downa, niepełnosprawność ruchowa, słabo widzenie, niepełnosprawność intelektualna i inne). Pobyt Dzieci ze spektrum autyzmu jest zupełnie BEZPŁATNY. Rodzice Casperków z innymi niepełnosprawnościami płacą jedynie za wyżywienie (od 1.09.2023r.), a w przypadku nieobecności Dziecka opłaty są zwracane.

Oferujemy:

• indywidualną pracę Dziecka z Nauczycielem;
  • dogoterapię;
  • felinoterapię;
  • logopedię;
  • zajęcia z Panią Psycholog;
  • zajęcia Integracji Sensorycznej;
  • fizjoterapię;
  • arteterapię;
  • oraz terapię ręki;
  • TUS – trening umiejętności społecznych.

Czym jest terapia pedagogiczna?

Terapia pedagogiczna jest „specjalistycznym działaniem mającym na celu niesienie pomocy Dzieciom ujawniającym różnego rodzaju nieprawidłowości rozwoju i zachowania. Oddziaływaniem za pomocą środków pedagogicznych (wychowawczych i dydaktycznych) na przyczyny i przejawy trudności Dzieci w uczeniu się, mające na celu eliminowanie niepowodzeń przedszkolnych oraz ich ujemnych konsekwencji”.

Organizacja

Terapię pedagogiczną na terenie naszego przedszkola prowadzą wykwalifikowani pedagodzy. Zajęcia prowadzone są w formie indywidualnej.

Podczas terapii pedagogicznej bawimy się z Dzieci zwracając szczególną uwagę na usprawnianie funkcji słuchowych, wzrokowych, ruchowych i ich właściwą koordynację. Staramy się stworzyć Dzieciom z utrudnieniami rozwojowymi możliwość wszechstronnego rozwoju umysłowego, psychicznego i społecznego na miarę ich możliwości. Stymulujemy i wspieramy rozwój potrzeb i oczekiwań Dzieci związanych z poznawaniem świata. Naszym celem jest stwarzanie warunków sprzyjających wspólnej i zgodnej zabawie oraz nauce Dzieci o zróżnicowanych możliwościach fizycznych i intelektualnych, wyrównywanie szans edukacyjnych.

Podczas pracy z Dzieckiem stosujemy metody wspierające i stymulujące naturalny rozwój Dziecka oraz angażujące zmysły: słuch, wzrok, dotyk. Są to m.in. metody:

• ćwiczenia grafomotoryczne M. Bogdanowicz;
  • „Dziecięca matematyka” E. Gruszczyk-Kolczyńskiej;
  • elementy Metody Dobrego Startu wg M. Bogdanowicz;
  • elementy Metody Ruchu Rozwijającego W. Sherborne;
  • elementy metody Pedagogiki Zabawy;
  • elementy muzykoterapii;
  • bajkoterapia;
  • wybrane techniki relaksacyjne;
  • elementy Kinezjologii Edukacyjnej G. Dennisona.

Dla Dzieci, które mają zaburzony rozwój mowy stosowana jest alternatywna komunikacja PECS (ang. Picture Exchange Communication System). PECS to część kompletnego i pełnego programu nauki komunikowania się za pomocą obrazków, która ma na calu umożliwienie Dziecku wyrażania własnych potrzeb, dokonywania wyborów, kształtowania poczucia własnej tożsamości, funkcjonowania w środowisku domowym i w grupie rówieśniczej. / Przedszkole integracyjne Łęczna (ogólnodostępne w Łęcznej).

Dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności – zajęcia z psychologiem

PECS

przedszkole integracyjne łęczna, pecs, podręcznik

Plan aktywności dnia

przedszkole integracyjne łęczna, plan aktywności

Komunikacja alternatywna

Tak wspieramy Dzieci, które nie mówią.

NASI SPECJALIŚCI, SZKOLENIA I KURSY / PRZEDSZKOLE INTEGRACYJNE ŁĘCZNA (ogólnodostępne w Łęcznej).

Przedszkole CASPER zapewnia zespół profesjonalnych terapeutów: Logopedę, Psychologa, Pedagoga, Fizjoterapeutę, Terapeutę Integracji Sensorycznej, oraz specjalnie przygotowaną kadrę po wszelkich szkoleniach i warsztatach tj.:

• Praca z Dzieckiem autystycznym w szkole i przedszkolu;
  • Podstawy Integracji Sensorycznej w pracy nauczyciela, opiekuna, wychowawcy-rozwój Dziecka poprzez ćwiczenia i zabawy;
  • Zaburzenia, terapia i metody pracy z Dziećmi z autyzmem w przedszkolu;
  • Profil psychoedukacyjny (PEP-R) E. Schoplera w diagnozie i terapii Dziecka z ASD;
  • Bajkoterapia – Metody pracy z Dzieckiem lękowym, agresywnym i nadpobudliwym w szkole i przedszkolu;
  • Nauka czytania według Jagody Cieszyńskiej;
  • Zabawa Inspirująca Rozwój;
  • Dlaczego płaczę? Dlaczego krzyczę?
  • Metody aktywizujące w pracy z grupą;
  • Animacja czasu wolnego Dzieci;
  • Uczę się Ciebie Nauczycielu;
  • Trening umiejętności społecznych (TUS);
  • Podstawy Integracji Sensorycznej w pracy nauczyciela, opiekuna, wychowawcy- rozwój dziecka poprzez ćwiczenia i zabawy”;
  • Arteterapia w grupie żłobkowej;
  • Zabawy muzyczno-ruchowe i rytmika Carla Orffa w żłobku;
  • Metoda porannego kręgu z żłobku- stymulacja polisensoryczna według pór roku;
  • Modele diagnozy zaburzeń ze spektrum autyzmu w różnych grupach wiekowych;
  • V Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa „Metody i standardy interdyscyplinarnej diagnozy zaburzeń ze spektrum autyzmu”;
  • Wczesne wspomaganie rozwoju Dziecka z autyzmem i innymi zaburzeniami rozwoju.