5/5 (8)

Uśmiechnięta, pełna energii pani psycholog. Kreatywność to jej drugie imię. Zaraża dobrym nastrojem, podając pomocną dłoń wszystkim, którzy zwrócą się do niej. Nie potrafi przejść obojętnie obok płaczącego człowieka. Zatrzymuje się na awaryjnych światłach, gdy widzi, że pan jadący rowerem gubi pomidory. Wysiada z auta i proponuje pomoc zbierając rozsypane warzywa.

W wieku 20 lat dotknęło ją trudne doświadczenie, dzięki czemu empatia to coś, co cechuje ją najbardziej. Jest autentyczna w tym, co robi. Nigdy się nie poddaje i wierzy, że nie tylko umiejętności, ale przede wszystkim wiara czyni cuda. Aktualnie pisze książę, która ma być nadzieją dla tych, którzy w wyniku różnych trudności i przykrych zdarzeń stracili poczucie sensu i szukają odpowiedzi, jak wygrać życie.

Od zawsze wiedziała, że zostanie psychologiem, chociaż na trzecim roku studiów była o krok od wyjazdu na zagraniczne studia medyczne. Jednak coś ją tknęło, by nie zmieniała dotychczasowych planów i… została. Dzięki Bogu, bo dziś jest z nami. Z Autystami. Pokochała swoją pracę całym sercem i to serce ma otwarte dla wszystkich.

Jest nauczycielem wspomagającym, a pod jej opieką są Karolek i Antoś. Traktuje ich jak synów, bo zawsze powtarza, że pragnie ich dobra tak samo jak rodzice. Podkreśla również, że przedszkole to drugi dom dzieci i pań, które są przyszywanymi mamami, i które tak muszą „uformować” swoje pociechy, aby z czystym sumieniem wypuścić je w świat.

W swojej pracy wykorzystuje różne techniki, metody – starannie dopasowane do indywidualnych potrzeb i osobowości dziecka. Opiera się najczęściej na Treningu Umiejętności Społecznych, ćwiczeniach mózgu Dennisona, Treningu Empatii oraz ćwiczeniach E. Schoplera (m.in.: kategoryzacje, szeregi, układanki, ciągi przyczynowo-skutkowe). Według niej, najważniejsze u dziecka są komunikacja i rozumienie emocji, bez których samodzielne i bezpieczne funkcjonowanie w społeczeństwie jest niemożliwe.

Zawsze podkreśla, że istnieją pewne zawody na świecie, w których nieustannie należy się rozwijać, dlatego kończąc jedne studia podyplomowe, od razu rozpoczyna kolejne, niekiedy żartując, że jest wieczną studentką, młodą duchem.

Prywatnie jest szalenie zakochana w mężu i córeczce, którzy dodają jej skrzydeł w codziennej pracy i doceniają za to, co robi dla innych. Ma szeroki wachlarz zainteresowań – począwszy od tych związanych z zawodem – psychologia policyjna (tworzyła kiedyś portrety przestępców), zaburzenia psychiczne, jak również projektowanie sukni oraz… motoryzacja – szczególnie giełda klasyków.

Jej motto życiowe to: Nie szukaj pomocnej dłoni w smutku, gdy nie podajesz jej w szczęściu.

Kursy, szkolenia:
Szkolenie z zakresu pomocy psychologicznej i prawnej (Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach), 2012 r.
Podstawy Integracji Sensorycznej w pracy nauczyciela, opieka wychowawcy – rozwój Dziecka poprzez ćwiczenia i zabawy (Lublin), 2017 r.
Praca z Dzieckiem autystycznym w szkole i przedszkolu (Lublin), 2017 r.
Zabawy muzyczno-ruchowe i rytmika Carla Orffa (Lublin), 2017 r.
Metoda porannego kręgu – stymulacja polisensoryczna według pór roku (Lublin), 2017 r.
Arteterapia w grupie Dzieci (Lublin), 2017 r.
Dziecko w przedszkolu a Cukrzyca (Lublin), 2017 r.
Pierwsza pomoc przedmedyczna, (Łęczna), 2018 r.
Trening Zastępowania Agresji, (Lublin), 2018 r.
Studia podyplomowe – Przygotowanie Pedagogiczne
Studia podyplomowe – Psychologia Transportu (w trakcie)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.