5/5 (6)

Z zawodu i zamiłowania jestem psychologiem. Ukończyłam jednolite, 5-letnie studia magisterskie na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, realizując jednocześnie dwie specjalizacje z zakresu psychologii klinicznej oraz psychologii sądowej. Rozpoczęłam studia podyplomowe na kierunku Przygotowanie pedagogiczne (WSEiI, Lublin) i jestem gotowa, aby podnosić swoje kwalifikacje i stawać się coraz lepszym specjalistą, szczególnie w pracy z Dziećmi ze spektrum autyzmu.

Praca z Dziećmi ze spektrum autyzmu jest trudnym wyzwaniem z uwagi na charakter funkcjonowania każdego Dziecka i jego szczególne predyspozycje. Mimo to, jestem niezwykle usatysfakcjonowana, że mogę dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem ze wszystkimi Dziećmi, które potrzebują specjalistycznej pomocy. Podczas zajęć terapeutycznych realizuję zalecenia zawarte w orzeczeniach o potrzebie kształcenia specjalnego oraz indywidualnego. Staram się stworzyć bezpieczne i przyjazne warunki do nauki, tak, aby Dzieci czuły się szczęśliwe i docenione za wszelkie próby podejmowania zaproponowanych ćwiczeń. Posługuję się różnymi metodami pracy, ponieważ uważam, że tylko konstelacja różnych form terapii może przyczynić się do widocznej i trwałej poprawy funkcjonowania Dziecka, które gdzieś w sercu pragnie, aby móc żyć jak inni i cieszyć się swoją samodzielnością.
Jako psycholog, prowadzę również zajęcia grupowe, których głównym celem jest rozwój społeczno-emocjonalny. Wiele zróżnicowanych uczuć towarzyszy nam w codziennym życiu, dlatego tak ważne jest, aby nasze Pociechy nie tylko potrafiły wyrażać emocje, ale przede wszystkim radzić sobie z nimi, nie wstydzić się ich oraz mieć świadomość, że nawet złość nie jest zakazana.
Jeśli mają Państwo problem dotyczący Dziecka, u którego pojawiły się niepokojące cechy i/lub zachowania, bądź też potrzebują Państwo porady, wskazówki, serdecznie zapraszam na konsultacje w każdy czwartek do Gabinetu Zajęć Specjalistycznych.

Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i mamą. Kocham Dzieci , dlatego zależy mi nie tylko na ich bezpieczeństwie, ale przede wszystkim na zdrowiu, bez którego trudno spełniać marzenia.

Kursy:

  • Szkolenie z zakresu pomocy psychologicznej i prawnej (Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach), 2012 r.
  • Podstawy Integracji Sensorycznej w pracy nauczyciela, opieka wychowawcy – rozwój Dziecka poprzez ćwiczenia i zabawy (Lublin), 2017 r.
  • Praca z Dzieckiem autystycznym w szkole i przedszkolu (Lublin), 2017 r.
  • Zabawy muzyczno-ruchowe i rytmika Carla Orffa (Lublin), 2017 r.
  • Metoda porannego kręgu – stymulacja polisensoryczna według pór roku (Lublin), 2017 r.
  • Arteterapia w grupie Dzieci (Lublin), 2017 r.
  • Dziecko w przedszkolu a Cukrzyca

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.