Zajęcia wspierające rozwój niemowląt i małych Dzieci w oparciu o metodę integracji sensorycznej. Minimalna liczebność grupy 5-6 osób w poszczególnych grupach wiekowych. Ilość miejsc ograniczona.

Zajęcia odbywają się o godzinie 16 w piątek.

Opis zajęć SMYKO-MULTISENSORYKA ®

Czym są?

Są to jedyne zajęcia sensoryczne, których program został  stworzony w oparciu o teorię integracji sensorycznej przez doświadczonego pedagoga, terapeutę integracji sensorycznej.

SMYKO–MULTISENSORYKA® są zajęciami o charakterze:

Rozwojowym – wspierają całościowy rozwój Dziecka (integrację sensoryczną),
Profilaktycznym – zapobiegają powstawaniu deficytów sensorycznych – związanych z tzw. deprywacją sensoryczną (czyli zbyt małą ilością różnorodnych bodźców potrzebnych do prawidłowego rozwoju),
Przesiewowym – prowadzący jest w stanie wstępnie określić profil sensoryczny Dziecka – jeśli Dziecko nadmiernie poszukuje lub konsekwentnie unika pewnych bodźców sensorycznych. Jest to pierwszy krok w celu wykrywania zaburzeń integracji sensorycznej,
Edukacyjnym – Rodzice i Opiekunowie dowiadują się w jaki sposób prawidłowo stymulować zmysły Maluszka poprzez proste aktywności i zabawę.

Dla kogo?

Zajęcia są skierowane do WSZYSTKICH Dzieci od 6 miesiąca do 6 roku życia/ a nawet starszych  i ich Rodziców lub Opiekunów, z podziałem na grupy wiekowe. Zapraszamy wszystkie Dzieci,  a w szczególności  Dzieci z grupy ryzyka zaburzeń integracji sensorycznej, czyli:

• ciąża wysokiego ryzyka (min. bliźniacze i wieloracze, in-vitro, zagrożone),
  • nieprawidłowości okołoporodowe,
  • porody przez cesarskie cięcie,
  • wcześniactwo,
  • obniżona punktacja Apgar,
  • nieprawidłowości w napięciu mięśniowym (obniżone lub wzmożone napięcie mięśniowe, asymetria),
  • problemy z ssaniem,
  • późne osiąganie kamieni milowych w rozwoju,
  • Dzieci o wysokich potrzebach „High Need Baby”(mało śpią i często się wybudzają, trudno zasypiają, bardzo dużo płaczą, chcą być ciągle noszone bądź unikają kontaktu fizycznego),
  • dzieci nadwrażliwe na bodźce.

Jak są prowadzone?

Na zajęciach stymulujemy 7 zmysłów, przede wszystkim skupiając się na 3 podstawowych systemach zmysłowych.
Zajęcia są modyfikowane do możliwości i potrzeb poszczególnej grupy.
Każde zajęcia przebiegają stałego planu, w specjalnie przygotowanej do tego sali.
Zabawy i aktywności są proponowane przez prowadzącego, ale jest też czas na zabawę własną.
Nigdy nie zmuszamy i nie robimy nic na siłę, zajęcia są tak zaaranżowane, aby każdy znalazł coś dla siebie – staramy się podążać za dzieckiem na ile to tylko możliwe i pod tym kątem modyfikować zabawy.
Rodzice dostają informacje, w jaki sposób bawić się z własnym dzieckiem i dlaczego.
Standardem na zajęciach jest również możliwość podwieszenia sprzętu stymulującego układ przedsionkowy.

Specjalnie do programu SMYKO-MULTISENSORYKA® została napisana ścieżka dźwiękowa©  (przez profesjonalnych muzyków/ muzykoterapeutów z Evana Studio), która odpowiada poszczególnym częściom zajęć.
Wszystko po, to żeby jak najlepiej wspierać rozwój oraz edukować Rodziców: jak w prosty sposób, poprzez zabawę wspierać rozwój własnego Dziecka, na co dzień. Czerpiąc przy tym dużo radości i satysfakcji ze wspólnej zabawy.

Podczas zajęć SMYKO-MULTISENSORYKA™:

• Twoje Dziecko będzie doświadczało różnorodnych bodźców zmysłowych co odpowiednio i całościowo stymuluje jego rozwój.
• Ty oraz Twój Maluch będziecie świetnie się bawić.
• Będziesz mieć okazję obserwować swoje Dziecko podczas niecodziennych zabaw i aktywności.
• Zainspirujesz się do kreatywnych zabaw domowych.
• Twoja pociecha będzie spędzać czas wśród swoich rówieśników.
• Miło spędzisz czas wśród innych Rodziców i Maluchów.

Podczas zajęć SMYKO–MULTISENSORYKA™ Dzieci w naturalny  sposób doświadczają różnorodnych bodźców zmysłowych co odpowiednio  i całościowo stymuluje ich rozwój. Zajęcia oprócz tego, że wspierają rozwój Dziecka, są świetną zabawą dla Maluchów.  Są to jedyne zajęcia sensoryczne w Polsce na których dowiesz się w jaki sposób prawidłowo bawić się z Dzieckiem, żeby całościowo wspierać jego rozwój.

Na zajęciach jest mnóstwo: słuchania i śpiewania, masowania i dotykania różnorodnych faktur, ściskania i zgniatania, malowania i paćkania się, obserwowania i doświadczania, smakowania i wąchania,  ruszania się i huśtania/bujania, nieskrępowanego poznawania świata wielozmysłowo. Udział w zajęciach  SMYKO-MULTISENSORYKA pozwoli Twojemu dziecku rozwijać się maksymalnie w ramach jego możliwości.

Zajęcia odbywają się w grupach i trwają 60 min. Opiekunowie przebywają podczas zajęć razem z Dziećmi. Ilość miejsc w grupie ograniczona.
Grupa I maluszki – 6-12 miesięcy (Dzieci, które nie chodzą)
Grupa II średniaki – 10-18 miesięcy (Dzieci siedzące, czworakujące, dreptające)
Grupa III starszaki – 1,5 roku – 3 lata

W sytuacji nieobecności na zajęciach istnieje możliwość odrobienia  zajęć w innym terminie.