Razem dla Rodziny / Lekarze Rodzinni, Łęczna, Urszulin

 

Przedszkole Casper w Łęcznej podjęło współpracę z Centrum Medycznym VITA (ZAPRASZAMY NA WWW CENTRUM MEDYCZNEGO W URSZULINIE ) w ramach projektu “Razem dla Rodziny”. Celem działań jest merytoryczne i kompleksowe podejście do rozwiązywania kwestii trapiących Matki i ich rodziny. Wymiana doświadczeń między Przedszkolem, które ma już niemal 10 lat doświadczenia w obserwowaniu i zaspokajaniu potrzeb Rodziców i ich Dzieci, a Lekarzami Centrum Medycznego VITA da szansę na stworzenie oryginalnej oferty edukacyjno-informacyjnej dla Pacjentów CM VITA oraz Przedszkolaków i ich rodzin z Casperka 🙂

 

O Centrum Medycznym VITA/ Lekarz Rodzinny, Łęczna, Urszulin

W naszej przychodni Pacjenci mogą korzystać z kompleksowych świadczeń podstawowej opieki zdrowotnej, czyli usług lekarzy rodzinnych, pediatrów, pielęgniarek środowiskowo – rodzinnych i położnych środowiskowych. Są to osoby posiadające bogatą wiedzę medyczną, duże doświadczenie, życzliwe i wyrozumiałe. Obecnie w przychodni pracuje ponad 56 specjalistów, 6 pielęgniarek, 2 położne, 6 fizjoterapeutów, 1 technik rtg w 20 poradniach AOS (w tym 14 bezpłatnych), 3 pracowniach (RTG, USG, Prób wysiłkowych), poradni lekarza rodzinnego, poradni medycyny pracy, poradni stomatologicznej, dziale fizjoterapii i pielęgniarskiej opiece długoterminowej.

Lekarze Rodzinni (zwani także przez Pacjentów Ogólnymi) przyjmują od poniedziałku do piątku w godz. 8-18. Zadzwoń by się zarejestrować, tel. 82 57 13 316, a jeśli linia jest zajęta możesz skorzystać z rejestracji elektronicznej – KLIKNIJ TUTAJ BY PRZEJŚĆ DO ODPOWIEDNIEJ PODSTRONY.

Ośrodek jest w pełni skomputeryzowany, wyposażony w wiele innowacyjnych sprzętów i rozwiązań. Pomieszczenia działu fizjoterapii są klimatyzowane, w przychodni zainstalowano monitoring. Specjaliści wykonują badania USG: narządu ruchu, stawów biodrowych, naczyń, doppler kończyn, ginekologiczne: dopochwowe, przezbrzuszne, piersi, jamy brzusznej, tarczycy, urologiczne.

 

Szybka rejestracja do lek. Rodzinnego NAWET W SOBOTĘ

W SOBOTY Lekarze Rodzinni przyjmują w godz. 8-12. Duże zainteresowanie wizytą Dziecka u Lekarzy Rodzinnych w SOBOTĘ powoduje, że linie są zajęte. W takim wypadku prosimy o wypełnienie krótkiego formularza – KLIKNIJ BY OTWORZYĆ STRONĘ Z REJESTRACJĄ ONLINE. Pracownik Centrum oddzwoni najszybciej, jak to będzie możliwe.

 

Lekarze Rodzinni / Centrum Medyczne VITA, Pediatra, Łęczna, Urszulin

Pacjentom, którzy złożyli deklarację wyboru naszego lekarza, przysługują m.in.:

 • Badania i porady lekarskie,
 • Bezpłatne badania diagnostyczne – decyzję o skierowaniu Pacjenta na badania podejmuje lekarz,
 • Lekarz POZ zobowiązany jest zlecać badania diagnostyczne, które znajdują się w jego kompetencjach, o ile są mu one niezbędne do postawienia diagnozy i leczenia Pacjenta. Zlecone badania diagnostyczne Pacjenci mogą wykonać bezpłatnie, na podstawie skierowania, jedynie w gabinecie lub laboratorium wskazanym przez lekarza POZ,
 • Obowiązkowe szczepienia ochronne,
 • Skierowania do poradni specjalistycznej lub na leczenie szpitalne. Lekarz POZ kierując Pacjenta do lekarza specjalisty lub do szpitala, zobowiązany jest do wykonania i dołączenia do skierowania wyników niezbędnych badań diagnostycznych potwierdzających wstępne rozpoznanie,
 • Skierowania na leczenie rehabilitacyjne i uzdrowiskowe w placówkach działających w oparciu o umowę z NFZ. Skierowanie na zabiegi rehabilitacyjne traci ważność, gdy nie zostanie zarejestrowane w placówce realizującej świadczenia rehabilitacyjne w ciągu 30 dni od daty wystawienia,
 • Zabiegi w gabinecie zabiegowym i w domu Pacjenta. W gabinecie zabiegowym wykonywane są zabiegi oraz procedury pozostające w kompetencjach lekarza POZ i wymagające jego udziału, związane bezpośrednio z udzielaną poradą lekarską. W sytuacji uzasadnionej stanem zdrowia Pacjenta, zabiegi mogą być wykonywane także w domu Pacjenta. Jeśli zlecenie ma być wykonane przez pielęgniarkę, lekarz wydaje skierowanie do tej pielęgniarki,
 • Skierowania do opieki długoterminowej,
 • Zlecenia na zakup niektórych przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych (zlecenie wymaga potwierdzenia w oddziale wojewódzkim NFZ),
 • Recepty na leki,
 • Lekarz rodzinny Urszulin może wystawić receptę również na leki zalecone przez innego lekarza ubezpieczenia zdrowotnego (np. specjalistę), o ile posiada pisemną informację od tego lekarza dotyczącą rozpoznania choroby Pacjenta i zalecanej farmakoterapii,
 • Orzeczenia i zaświadczenia lekarskie wydawane na życzenie ubezpieczonego,
 • Bezpłatne badania RTG, KTG, USG (jama brzuszna – skierowanie od lekarza POZ) na miejscu w przychodni,
 • Krótki okres oczekiwania w kolejkach do poradni specjalistycznych i fizjoterapii (rehabilitacja) w naszej przychodni,
 • Pobór materiału biologicznego do badań diagnostycznych 3 razy w tygodniu,
 • Przynajmniej 3 razy w tygodniu możliwość skorzystania z wizyty u pediatry.

Gabinet zabiegowy dysponuje:

 • Aparatami EKG, KTG, detektor tętna płodu,
 • Koncentratorem tlenu,
 • Stanowiskami do poboru krwi,
 • Zestawem sprzętu do reanimacji,
 • Ciśnieniomierzem,
 • Wagą do pomiaru masy ciała.

Możecie mieć Państwo pewność, że oddajecie swoje zdrowie w dobre ręce. Cały nasz zespół jest świadomy, jak ważne w sprawnym wyleczeniu Pacjenta są trafna diagnoza, współpraca z chorym oraz precyzyjne zaplanowanie sposobu leczenia.

Zapraszamy do wyboru lekarza rodzinnego, pielęgniarki środowiskowej oraz położnej w naszej przychodni.

ZAPRASZAMY  NA STRONĘ WWW CENTRUM MEDYCZNEGO VITA