Casper w Łęcznej i projekt Czyste Przedszkole

 

Czyste przedzkole, Casper w Łęcznej, przedszkole w Łęcznej, serce

Miło nam poinformować, że Casper w Łęcznej przystąpił do Programu “Czyste Przedszkole” 🙂

Placówka, która przystąpi do Programu ma obowiązek dbać o czystość pomieszczeń cyklicznie piorąc wykładziny oraz ozonując pomieszczenia. Przedstawiciele Programu będą kontrolowali wypełnianie zobowiązania w każdej Placówce, która otrzyma certyfikat. 

“Czyste Przedszkole” to projekt prozdrowotny kierowany do Dyrekcji Przedszkoli i Żłobków z Lublina, Lubartowa, Łęcznej i okolic oraz Rodziców Dzieci uczęszczających do tych Placówek. Współpracujemy z Lekarzami oraz Centrami Medycznymi.

Projekt ma na celu zmniejszyć zachorowalność wśród Dzieci z Przedszkoli i Żłobków oraz wśród Kadry głównie poprzez ozonowanie pomieszczeń i tym samym eliminację wirusów, bakterii i grzybów.

Zapraszamy na stronę internetową Programu Czyste Przedszkole – kliknij tutaj

 

Ozonowanie / Czyste Przedszkole Casper

 

Ozonowanie jest nie tylko bezpieczne dla zdrowia, ale również ekologiczne. Ozon występuje w sposób naturalny w środowisku, a jego charakterystyczny zapach można wyczuć tuż po burzy, gdyż właśnie podczas wyładowań atmosferycznych tworzą się cząsteczki ozonu; powietrze jest wtedy rześkie i czyste. Wykonując dezynfekcję ozonem – uzyskujemy dokładnie ten sam efekt, za pomocą specjalnych aparatów, wytwarzających ozon metodą wyładowań koronowych. Ozonatory to przenośne urządzenia, które doskonale sprawdzają się zarówno do dezynfekcji niewielkich powierzchni, jak i całych hal produkcyjnych.

Ozonowanie w 99 % pomaga pozbyć się dymu tytoniowego, zapachu stęchlizny, zapachów zwierzęcych, bakterii, roztoczy, grzybów oraz świetnie radzi sobie z usuwaniem nieprzyjemnych zapachów po zalaniach i pożarach. Jest to metoda czyszczenia i dezynfekcji pomieszczeń, całych budynków, a także samochodów, łodzi i innych miejsc o zamkniętej zabudowie. Ponieważ ozon jest gazem, nieinwazyjnie dociera do wszystkich, nawet trudno dostępnych miejsc np. przewodów wentylacyjnych; wnika również w pory tkanin, drobne szczeliny i wszędzie tam, gdzie gromadzą się zarazki.

Zapraszamy na stronę internetową Programu Czyste Przedszkole – kliknij tutaj

 

Pranie “na sucho” / Czyste Przedszkole Casper

Producenci preparatów, które rekomendujemy mają wszystkie niezbędne certyfikaty oraz spełniają wszystkie normy, jeśli chodzi o dostosowanie substancji piorących na potrzeby osób z alergiami. “Zabójcze dla alergików roztocza są jednym z najbardziej rozpowszechnionych i wszechobecnych pasożytów. Jak z nimi walczyć?

Zawarte w kurzu mikroskopijnej wielkości pajęczaki – roztocza, a właściwie ich odchody są jednym z najsilniejszych alergenów znajdujących się w naszym otoczeniu. W jednym milimetrze mieści się 2-4 roztocza. Komfortowo czują się w temperaturze 22-28 stopni C. Sypialnie są preferowanym przez nie miejscem. Uczuleni na te alergeny cierpią przez cały rok. Najbardziej w okresie jesienno-zimowym. Nasilenie objawów związane jest z rozpoczęciem sezonu grzewczego. Największa ilość roztoczy występuje na terenach nizinnych. Ich ilość maleje wraz ze wzrostem wysokości nad poziom morza.

Fragmenty dotyczące alergii na kurz i roztocza pochodzą z artykułu dr n. med. Marty Rachel, specjalisty alergologa, wojewódzkiego konsultanta do spraw alergologii. Źródło

Zapraszamy na stronę internetową Programu Czyste Przedszkole – kliknij tutaj