Integracja Sensoryczna Łęczna

PIERWSZA I NAJWIĘKSZA sala do Integracji Sensorycznej w Łęcznej. Stworzyliśmy ją na początku roku z dotacji. Gabinet wyposażony jest w liczne pomoce terapeutyczne m.in.: gry, zabawki edukacyjne i rozwojowe, specjalistyczny sprzęt do Integracji Sensorycznej.

RODZICU!

Możesz uzyskać diagnozę SI nawet, jeśli Twoje Dziecko nie uczęszcza do Casperka. Zapraszamy wszystkich chętnych od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16 🙂

KIEDY?

Często Rodzice zastanawiają się, jaki jest minimalny wiek Dziecka, który kwalifikuje go do przeprowadzenia diagnozy SI (Integracja Sensoryczna). Odpowiedź jest bardzo prosta. Nie ma dolnej granicy wieku. Zaburzenia integracji sensorycznej to trudności, z którymi mały człowiek przychodzi na świat i nie ma co liczyć na to, że z nich sam wyrośnie. Z czasem stają się one coraz bardziej widoczne, rosną razem z Dzieckiem, często na ich podstawie narastają kolejne trudności. Niestety bardzo często problemy z SI wyłapywane są dopiero na etapie wczesnoszkolnym, kiedy Dziecko ma 6 – 7 lat i pojawiają się pierwsze problemy z nauką, zachowaniem i ogólnym funkcjonowaniem Dziecka w szkole. Na szczęście, na terapię SI nigdy nie jest za późno, ale prawdą też jest, że im wcześniej zaczniemy, tym szybciej osiągniemy zadowalające efekty.

DIAGNOZA

Diagnoza procesów integracji sensorycznej zajmuje zwykle od 3 do 4 spotkań, trwających około 60 minut, w zależności od aktywności i nastroju Dziecka. Polega ona na wywiadzie z Rodzicami na temat przebiegu ciąży, rozwoju Dziecka, przeprowadzeniu przez wykwalifikowanego terapeutę SI obserwacji klinicznej oraz testów Kalifornijsko-Południowych, opracowanych przez A. J. Ayres.

ZACHOWANIA, które wskazują na problemy z integracją sensoryczną:

Dziecko jest niespokojne, płaczliwe, ma kłopoty z zaśnięciem, często wybudza się w nocy; Ma trudności z jedzeniem; Jest niezdarne, słabo skoordynowane, ma trudności z ubieraniem się; Nie jest samodzielne; Ma problemy z utrzymaniem równowagi, często przewraca się na prostej drodze; Często wpada na stojące przedmioty i inne. Więcej, tutaj link:

Co to jest Integracja Sensoryczna?

NASZA SPECJALISTKA mgr Agnieszka Mydlak :D

Pedagog, nauczyciel, specjalista Wczesnego Wspomagania Rozwoju małego Dziecka, certyfikowany diagnosta i terapeuta Integracji Sensorycznej.

Ukończyła liczne szkolenia z zakresu pracy z dzieckiem o specjalnych potrzebach edukacyjnych, metod terapeutycznych, diagnozy dziecka i rodziny, modeli leczenia w zaburzeniach rozwojowych u Dzieci i młodzieży, praktycznych parametrów diagnozy i terapii autyzmu, zaburzeń mowy u Dzieci ze schorzeniami neuropsychiatrycznymi oraz neuromotorycznej gotowości do nauki. Posiada uprawnienia do prowadzenia zajęć grupowych metodą INPP (Instytut Psychologii Neurofizjologicznej INPP Polska).