Im więcej głosów na 5 gwiazdek, tym więcej szans na wygranie konkursu. Rywalizacja dotyczy wszystkich przedszkoli Casper. Na dole każdej strony umieściliśmy system komentarzy. Zachęcamy do pisania opinii 🙂

NASZE DZIEŁA 🙂

Podczas zajęć kulinarnych w miesiącu listopadzie udało nam się zrealizować 3 spotkania. Podczas pierwszych zajęć podjęliśmy próby uwrażliwienia przedszkolaków na konieczność przestrzegania zasad bezpieczeństwa w codziennych sytuacjach, zapoznaliśmy się z działaniem i sposobem wykorzystania wybranych sprzętów i urządzeń kuchennych. Dzieci rozwiązywały zagadki słowne a odpowiedzi na nie dodatkowo wyszukiwały na obrazkach. Na podstawie fotografii porozmawialiśmy na temat zasad bezpieczeństwa podczas użytkowania sprzętów kuchennych a w czarodziejskim worku ukryły się różne przedmioty potrzebne w kuchni które dzieci próbowały odgadnąć tylko po dotyku. Nie było to łatwe zadanie dlatego po wyciągnięciu przedmiotu wszyscy razem mówiliśmy jak się nazywa i do czego służy. Na koniec dzieci zamieniły się w warzywa które biegały po „garnku” oraz podskakiwały gdy zupa mocno już się gotowała.

Drugie nasze spotkanie miało zapoznać dzieci z jesiennymi warzywami podczas których dzieci pobudzały swoje zmysły, kształtowały pamięć i koncentracje, nabyły umiejętność tworzenia przepisów kulinarnych. Na początku rozgrzaliśmy nasze rączki wierszykiem paluszkowym, małe rączki dzieci zamieniły się w kanapkę. Kolejny raz pojawiły się czarodziejski worek a małe zuchy świetnie radziły sobie z rozpoznaniem warzyw, największym problemem okazał się seler i por. Gdy już poznaliśmy warzywa wszyscy razem zastanawialiśmy się jaki mają kształt, do czego są podobne i co możemy z nich zrobić? Dzieci zamieniły się w małych malarzy i zrobiły piękne warzywne obrazy . Grupa przygotowała swój przepis oczywiście z użyciem warzyw, który udało nam się zrealizować już tydzień później.

Ostatnie nasze spotkanie w listopadzie to warsztaty praktyczne. Dzieci z Przedszkola Casper zamieniły się w małych kucharzy. Podczas stwarzania dzieciom możliwości do działań kulinarnych nabywały i rozwijały one umiejętności posługiwania się nożem, utrwalały nazwy i wygląd warzyw, rozwijały wyobraźnie i pomysłowość. Przedszkolaki przygotowały koreczki które były świetną przekąską po andrzejkowym balu.