Nauka języka angielskiego Dzieci w wieku przedszkolnym, polega głównie na kontakcie z językiem w formie zabawowej, opartej na bezpośrednim kojarzeniu przedmiotów, zjawisk i czynności ze słowem. W toku prowadzonych zajęć Dziecko przyswaja sobie brzmienie języka, uczy się rozumienia języka. Są to jedne z wielu ulubionych zajęć Dzieci w przedszkolu. Celem zajęć jest: zapoznanie dzieci z językiem angielskim, rozwinięcie umiejętności mówienia i rozumienia ze słuchu. tematyka zajęć jest związana ze światem dziecka (zabawy, przyjaciele, dom) , każde zajęcia uatrakcyjniają gry, piosenki, zabawy ruchowe, historyjki, wierszyki. Na zajęciach językowych Nasi podopieczni uczą się różnorodnego słownictwa. M.in. są to zwroty grzecznościowe, przywitania i pożegnania, liczenie, kolory, zwierzęta, środki lokomocji, proste zdania. W trakcie trwania roku szkolnego słownictwo będzie poszerzane, a poznane już zwroty powtarzane w zwykłej formie oraz za pomocą piosenek i rymowanek.