„Piękna Nasza Polska Cała”

to międzynarodowy projekt upamiętniający 100-lecie niepodległości naszego kraju. Jest to niezmiernie ważne wydarzenie, dlatego nasze przedszkole również bierze w nim aktywny udział.

Poprzez udział w projekcie chcemy pokazać Dzieciom tradycje naszego kraju, uwrażliwić je na folklor, a także zapoznać z historią Polski. Chcemy, by Casperki wiedziały czym jest patriotyzm, ojczyzna i tradycja, dlatego zajęcia edukacji patriotycznej wbudowane zostały w program nauczania. Stanowią one dla nas bardzo ważną część. Wierzymy, że poprzez nasze zajęcia Dzieci będą umiały bez namysłu odpowiedzieć na pytanie: skąd pochodzę? W realizacji zadań projektu „Piękna Nasza Polska Cała” pomagają nam zadania, które wykonujemy min. raz w tygodniu. Dotychczas w ramach projektu:
– utworzyliśmy kącik, w którym znajdują się książki poświęcone patriotyzmowi, barwy narodowe oraz pamiątki folklorystyczne;
– wysłaliśmy pocztówki do Powstańców Warszawskich oraz pocztówki z wizerunkiem miasta do organizatorów projektu;
– zorganizowaliśmy zawody „Biało-Czerwona Olimpiada Sportowa”;
– uczyliśmy się pieśni patriotycznych i hymnu Polski;
– zorganizowaliśmy konkurs fotograficzny.

Przed nami jeszcze takie wydarzenia jak, pokaz mody patriotycznej, nauka zabaw ludowych, wycieczka do muzeum w Lubartowie, wypiekanie staropolskich pierników, a także nauka wiersza patriotycznego. Relację znajdziecie Państwo na naszej stronie Facebook.

Projekt realizowany jest w oddziałach 3-, 4-, 5- i 6-latków od 01 września do 31 grudnia 2018r.