Realizacja programu kulinarnego „Gotuj z Casperkiem” 😉 Rok przedszkolny 2022/ 2023
Mariola Kowalczyk, Grupa Kotki ;D

Październik: „Robimy eko burgery”

Rumiana, puszysta bułka, w środku mięso z kurczaka, sos, świeże warzywa oraz inne dodatki. Podczas naszych warsztatów kulinarnych dzieci poznały tajniki przygotowania przesmacznego i zdrowego burgera. Każde Dziecko dostało bułeczkę, mięsko oraz warzywa podane na talerzach. Według własnego pomysłu stworzyło dla siebie pysznego i zdrowego burgera.

Listopad: „Kolorowe kanapki”

Na samym początku warsztatów Dzieci dowiedziały się, jakie wartości odżywcze mają warzywa. Nazwały również kolory i kształty warzyw, z których można zrobić smaczne i zdrowe kanapki. Na stoliku znajdowały się ułożone na talerzach: pieczywo, masło, ser, szynka i warzywa. Po umyciu rąk oraz warzyw Dzieci przystąpiły do zrobienia pięknych i kolorowych kanapek. Samodzielnie smarowały pieczywo masłem, a następnie układały na nim wybrane przez siebie pomidorki, rzodkiewki, ogórki, sałatę, szczypiorek, paprykę. Wszystkie Dzieci z wielkim apetytem zjadły przygotowane przez siebie kanapki. Dzięki takim zajęciom Dzieci kształcą w sobie odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijają kreatywność, wyobraźnię  i dbałość o higienę podczas spożywania posiłku. Kanapki wykonane samodzielnie przez Dzieci wyglądały pięknie i kolorowo, a smakowały pysznie.

Grudzień: „Ozdabianie pierników”

Warsztaty ozdabiania pierniczków odbyły się w ramach Jasełek. Każde Dziecko, wraz z Rodzicami ozdabiało różnymi masami, pisakami i posypkami pierniczki w kształcie serca. Zapach cynamonu, korzennych przypraw roznosił się w całym przedszkolu. Wspólne dekorowanie pierniczków sprawiło Dzieciom i Rodzicom ogromną radość.

Styczeń: „Owocowe gofry”

Dzieci w ramach warsztatów kulinarnych miały lekcję przyrządzania i pieczenia gofrów.
Przy okazji zajęć poznały zasady posługiwania się urządzeniami elektrycznymi takimi jak: mikser i gofrownica. Wszystkie dzieci poznały dokładny przepis na gofry. Każde Dziecko wkładało składniki do przygotowanych misek, przeliczając dokładnie ilość szklanek, łyżek i łyżeczek. Potem było mieszanie ciasta. Następnie odbył się pokaz pieczenia gofrów w przygotowanej gofrownicy. Zapachy roznosiły się po całym przedszkolu. Wszyscy z niecierpliwością czekali aż gofry będą gotowe. Każdy mógł sam zdecydować z czym będzie je jadł. Do wyboru był dżem, owoce, bita śmietana, cukier puder i różnego rodzaju posypki. Gofry wyszły wyśmienite, a Dzieci szczęśliwe.

Luty: „Robimy tosty”

W lutym Dzieci poznały zasady bezpiecznego posługiwania się opiekaczem do kanapek. Połowę kromek chleba cienko posmarowały masłem, a następnie położyły na nim plastry wędliny i żółtego sera. Całość przykryły drugą częścią chleba. Tak przygotowane tosty samodzielnie wkładały do opiekacza. Ciepłe i chrupiące kanapki zostały zjedzone ze smakiem.

Kwiecień: „Wielkanocne śniadanko”

W kwietniu przed świętami w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste śniadanie wielkanocne. Na świątecznym stole nie mogło zabraknąć jajka, szczypiorku, rzodkiewki, pomidorków, sałaty i innych zdrowych warzyw. Dopełnieniem były wielkanocne wypieki takie jak: mazurek, sernik czy baranka z ciasta. Śniadanko zostało rozpoczęte wspólnym składaniem sobie życzeń świątecznych, następnie wszyscy zasiedli do pięknego stołu, zastawionego pokarmami wielkanocnymi. To uroczyste śniadanko wprowadziło wszystkie dzieci w klimat świąt wielkanocnych.