Atrakcje Casperka w Łęcznej

15 maja – Wycieczka Casperków z Łęcznej na spektakl teatralny do Teatru Kongresowego w Lublinie. Obejrzą tam spektakl pt. „Kozucha Kłamczucha”. Wyjazd do teatru do doskonała okazja zapoznania Dzieci ze sztuką oraz przybliżenie treści opowieści Janiny Porazińskiej, z której płynie cenny morał.

17 maja – Felinoterapia jest formą terapii kontaktowej. Opiera się na założeniu, że kontakt ze zwierzęciem przyczynia się do poprawy zdrowia fizycznego i psychicznego człowieka. Jest to terapia, która przełamuje wszelkiego rodzaju ograniczenia, ułatwia komunikację, rozwija zdolność okazywania uczuć i emocji, zmniejsza poczucie samotności. To także zabawa i edukacja wspierana udziałem mruczącego terapeuty. Chwile spędzane z kotem emanują ciepłem miękkiego futra, spokojnym mruczeniem, a muśnięcie łapką niespodziewanie potrafi zmienić nasze widzenie świata… Felinoterapia – to klucz do lepszego życia.

19 maja – wycieczka Dzieci z Łęcznej do „Krainy Rumianku” na Polesiu Lubelskim – znajduje się tam wioska tematyczna, gdzie Dzieci poznają dawne obyczaje, kulturę oraz zajęcia ludzi. Wezmą udział w warsztatach, w programie są również gry zespołowe – terenowe. Przepiękna sceneria „Krainy Rumianku” zachęci również przedszkolaki oraz Panie do spacerów po tym ciekawym i niezwykłym zakątku.

25 maja – koncert muzyczny z Mariolą Zagojską i artystami z Filharmonii Lubelskiej – comiesięczny koncert Pani Marioli to dla Dzieci z Łęcznej to ciekawe wydarzenie, okazja do zapoznania się z kulturą różnych państw. Tym razem będzie do podróż do słonecznej Hiszpanii i Italii. Odkryjemy gorący temperament tancerzy flamenco oraz śródziemnomorski smak włoskich piosenek.