Pracuję jako nauczyciel wspomagający oraz terapeuta wczesnego wspomagania rozwoju Dziecka. Dodatkowo w Casperku prowadzę grupowe zajęcia terapeutyczne – Trening Umiejętności Społecznych.

Ukończyłam studia licencjackie na kierunku pedagogika w specjalności: pedagogika szkolna z elementami logopedii oraz studia magisterskie na kierunku pedagogika w specjalności: pedagogika szkolna z elementami terapii pedagogicznej.

Ponadto jestem absolwentką studiów podyplomowych – Wczesne wspomaganie rozwoju Dziecka z autyzmem i innymi zaburzeniami rozwojowymi. Aktualnie studentka studiów podyplomowych – Integracji sensoryczna z terapią ręki. Zaczynając pracę w Przedszkolu Casper, nie sądziłam, że można przywiązać się i pokochać tak bardzo przedszkolaki, które przecież nie są moimi rodzonymi Dziećmi. Uważam, że najważniejsza w pracy z Dziećmi jest zdecydowanie cierpliwość i zrozumienie małego człowieka oraz jego świata.

Do każdego Dziecka podchodzę indywidualnie, choć wszystkie darzę tak samo wielkim uczuciem. Całe życie chciałabym poświęcić Autystom… Jestem dla nich i z nimi. Mam ogromną satysfakcję, kiedy patrzę na efekty swojej pracy, podczas kiedy Dziecko z dnia na dzień czyni postępy: coraz więcej mówi, z coraz większą sprawnością wykonuje czynności, które jeszcze nie tak dawno były dla niego trudne, niewykonalne.

Moje motto życiowe to: „Troska o Dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka”. Jan Paweł II

W 2018 roku zdobyłam 3 miejsce w plebiscycie ”Przedszkole na Medal” w kategorii „Nauczyciel Nauczania Przedszkolnego”.
Ukończone kursy i szkolenia:

• Praca z dzieckiem autystycznym w szkole i przedszkolu.
  • ABC spektrum Autyzmu.
  • Jak wspierać dziecko z Zespołem Aspergera podczas edukacji zdalnej.
  • Wczesna diagnoza autyzmu.
  • Modele diagnozy zaburzeń ze spektrum autyzmu w różnych grupach wiekowych.
  • Zaburzenia, terapia i metody pracy z dziećmi z autyzmem w przedszkolu.
  • Konstruowanie Indywidualnych Programów Edukacyjno-Terapeutycznych (IPE-T).
  • Profil Psychoedukacyjny (PEP-R) E. Schoplera w diagnozie i terapii dziecka z ASD.
  • Trening Umiejętności Społecznych.
  • TUS a praca nad emocjami.
  • Terapia ręki.
  • Podstawy Integracji Sensorycznej w pracy nauczyciela, opiekuna, wychowawcy- rozwój dziecka poprzez ćwiczenia i zabawy”.
  • Zabawa Inspirująca Rozwój.
  • Dlaczego płaczę? Dlaczego krzyczę?
  • „Nie mówię, ale komunikuję się”.
  • Zespół Downa.
  • Dziecko z ADHD w przedszkolu i szkole.
  • Metoda porannego kręgu- stymulacja polisensoryczna według pór roku.
  • Zaburzenia przetwarzania słuchowego. Trening funkcji słuchowych od wieku niemowlęcego po wczesnoszkolny. Zasady pracy z dziećmi z niedosłuchem.
  • Wsparcie uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i rozwojowymi w przedszkolach i szkołach ogólnodostępnych.
  • V Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa „Metody i standardy interdyscyplinarnej diagnozy zaburzeń ze spektrum autyzmu”.
  • VI Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa „Komunikacja oraz jej alternatywy w zachowaniach społecznych osób z zaburzeniami ze spectrum autyzmu”.
  • 14 forum wychowania przedszkolnego.
  • Bajkoterapia.