Im więcej głosów na 5 gwiazdek, tym więcej szans na wygranie konkursu. Rywalizacja dotyczy wszystkich przedszkoli Casper. Na dole każdej strony umieściliśmy system komentarzy. Zachęcamy do pisania opinii 🙂

NASZE DZIEŁA 🙂

Podczas zajęć kulinarnych w miesiącu grudniu Dzieci przygotowywały się do Świąt Bożego Narodzenia poznając tradycje i zwyczaje z nimi związane.

Dzieci poznawały ,,świąteczne zapachy” – ozdabiając pomarańcze goździkami, doskonaliły sprawność manualną rąk wciskając goździki w pomarańcze. Uwalniający się zapach wypełnił przedszkole a wykonane prace ozdobiły salę wprowadzając świąteczny nastrój.

Kolejnym zadaniem przybliżającym nas do Świąt Bożego Narodzenia było pieczenie pierniczków. Rozmawialiśmy na temat produktów potrzebnych do wypieku pierników, dzieci oglądały , wąchały, dotykały składników, mieszały produkty, wałkowały i wycinały pierniczki za pomocą foremek w różnych kształtach (bombka, domek, lalka). Kiedy ciasteczka ostygły nastąpiło dekorowanie pierniczków za pomocą samodzielnie przygotowanego lukru oraz kolorowych posypek. ,,Lukrowane wzorki’’ jakie powstały na pierniczkach miały na celu doskonalenie koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz doskonałą zabawę.