Praca z Dziećmi ze spektrum autyzmu jest trudnym wyzwaniem z uwagi na charakter funkcjonowania każdego Dziecka i jego szczególne predyspozycje. Mimo to, jestem niezwykle usatysfakcjonowana, że mogę dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem ze wszystkimi Dziećmi, które potrzebują specjalistycznej pomocy. Podczas zajęć terapeutycznych realizuję zalecenia zawarte w orzeczeniach o potrzebie kształcenia specjalnego oraz indywidualnego. Staram się stworzyć bezpieczne i przyjazne warunki do nauki, tak, aby Dzieci czuły się szczęśliwe i docenione za wszelkie próby podejmowania zaproponowanych ćwiczeń. Posługuję się różnymi metodami pracy, ponieważ uważam, że tylko konstelacja różnych form terapii może przyczynić się do widocznej i trwałej poprawy funkcjonowania Dziecka, które gdzieś w sercu pragnie, aby móc żyć jak inni i cieszyć się swoją samodzielnością.
Jako psycholog, prowadzę również zajęcia grupowe, których głównym celem jest rozwój społeczno-emocjonalny.

Wiele zróżnicowanych uczuć towarzyszy nam w codziennym życiu, dlatego tak ważne jest, aby nasze Pociechy nie tylko potrafiły wyrażać emocje, ale przede wszystkim radzić sobie z nimi, nie wstydzić się ich oraz mieć świadomość, że nawet złość nie jest zakazana.

Jeśli mają Państwo problem dotyczący Dziecka, u którego pojawiły się niepokojące cechy i/lub zachowania, bądź też potrzebują Państwo porady, wskazówki, serdecznie zapraszam na konsultacje w każdy czwartek do Gabinetu Zajęć Specjalistycznych.

Z poważaniem, Marta Dobiak – psycholog