Pani Klaudia jest pedagogiem z powołania. Kocha zasadę „Raz, dwa, trzy”, którą stosuje tylko i wyłącznie wobec swoich podopiecznych.

Jej druga połówka to „złota rączka”, która zawsze pomoże! Mąż chętnie udziela się w życiu przedszkola Casper. Przyczynił się do powstania gabinetów – poprzez ulubione majsterkowanie.
Los skierował ją właśnie tutaj, do nas – do naszego Przedszkola, a jej rodzinny dom znajduje się ponad 200 km stąd, w województwie Mazowieckim. Jak często powtarza: „To dzięki mężowi tu jestem- w pięknej i malowniczej Łęcznej. Kocham Dzieci, są moją pasją”.

Zaczynając pracę w Przedszkolu Casper, nie sądziła, że może przywiązać się i pokochać tak bardzo przedszkolaki, które przecież nie są jej rodzonymi Dziećmi.
Jest stanowcza i uparcie dąży do celu. Koleżanki po fachu mówią na nią „Kierowniczka”, ponieważ lubi przewodzić grupie. Często staje na wysokości zadania, by podołać powierzonym obowiązkom i celom. Z pozoru jest silna i ma stalowe nerwy, jednak w środku to wrażliwa i czuła kobieta. Wydaje się, że całe życie chciałaby poświęcić Autystom. Ma ogromną satysfakcję, kiedy patrzy na efekty terapii pedagogicznej, którą prowadzi – jak Dziecko z dnia na dzień czyni postępy, coraz więcej mówi, z coraz większą sprawnością wykonuje czynności, które jeszcze nie tak dawno były dla niego trudne, niewykonalne.

Pani Klaudia uważa, że najważniejsza w pracy z Dziećmi jest zdecydowanie cierpliwość i zrozumienie małego człowieka oraz jego świata. Do każdego Dziecka podchodzi indywidualnie, choć wszystkie darzy tak samo wielkim uczuciem.
Ukończyła studia podyplomowe na kierunku “Wczesne wspomaganie rozwoju Dziecka z autyzmem i innymi zaburzeniami rozwoju”, a na pochwałę zasługuje fakt, iż zdobyła 3 miejsce w plebiscycie ”Przedszkole na Medal” w kategorii „Nauczyciel Nauczania Przedszkolnego 2018”.

Chętnie udziela się w różnych imprezach okolicznościowych i konkursach np. Światowy Dzień Autyzmu, festyny i pikniki rodzinne itp.

Metody pracy, które najczęściej stosuje to głównie Metoda Dobrego Startu, Terapia Behawioralna, Montessori, Wspomagające i Alternatywne Metody Komunikacji (PECS), Arteterapia, Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, Trening umiejętności społecznych.

Co ciekawe, tworzy również własne pomoce, wyszukując w Internecie przeróżne i zarazem przedziwne materiały. Jak sama twierdzi, robi to, ponieważ ma dużo wolnego czasu i chce zapełnić nudę, póki nie posiada własnych dzieci.

Wielką miłością obdarzyła Ewę i Karola. To bez wątpienia jej oczka w głowie, dlatego pracując z nimi indywidualnie wydobywa z siebie maksimum umiejętności i kreatywności. Ona po prostu jest. Dla nich i z nimi.

Jej motto życiowe to: „Troska o Dziecko jest pierwszym i podstawowym sprawdzianem stosunku człowieka do człowieka”. Jan Paweł II

Kursy, szkolenia:
23.04.2017r. – Profil Psychoedukacyjny (PEP-R) E. Schoplera w diagnozie i terapii dziecka z ASD

06.05.2017r. – Zaburzenia, terapia i metody pracy z dziećmi z autyzmem w przedszkolu

10.05.2017r. – Nauka czytania według metody Jagody Cieszyńskiej

03.06.2017r. – Zabawa Inspirująca Rozwój

17.09.2017r. – Dlaczego płaczę? Dlaczego krzyczę?

23.10.2017r. – Podstawy Integracji Sensorycznej w pracy nauczyciela, opiekuna, wychowawcy- rozwój dziecka poprzez ćwiczenia i zabawy”

12-13.11.2017r. – Arteterapia w grupie żłobkowej

07.12.2017r. – Zabawy muzyczno-ruchowe i rytmika Carla Orffa w żłobku

11.12.2017r. – Metoda porannego kręgu z żłobku- stymulacja polisensoryczna według pór roku

12.04.2018r. – Modele diagnozy zaburzeń ze spektrum autyzmu w różnych grupach wiekowych

12.04.2018r. – V Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa „Metody i standardy interdyscyplinarnej diagnozy zaburzeń ze spektrum autyzmu”

10.2017-do teraz – Wczesne wspomaganie rozwoju Dziecka z autyzmem i innymi zaburzeniami rozwoju
– Zaburzenia przetwarzania słuchowego
– Wsparcie uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i rozwojowymi w przedszkolach i szkołach ogólnodostępnych